مدیریت صنایع و بهره وری

اندازه وسرعت اتومبیل ها :

اتومبیل های امروزی (2010) با اندازه مخزن سوختی که با خود دارند فقط برای پیمودن 300 مایل راه کافی می باشد که می توانند  سرعت شان را در کمتراز10 ثانیه از حداقل 0 الی 60مایل در ساعت  به حداکثربه 110مایل  درساعت افزایش دهند. که برای سفرهای داخل شهری سرعت بالایی می باشد ، اما بیشتر شهروندان آمریکایی بیش ازآن، سفر داخل شهری ندارند . بیش از 80 درصد


از سفرهای حومه شهری در آمریکا کمتراز 40 مایل است . با اینکه بیش از 81 درصد شهروندان در شهرهای عمده زندگی می کنند با این حال نیازندارند با سرعت 100 مایل در ساعت حرکت کنند . اگر شما امروز در شانگهای سفرکنید متوسط  سرعت در این شهر 9 مایل در ساعت است . شهر بنگلور هند در 24 ساعت شبانه روز پرازدحام است . امروزه وسایل نقلیه فوق مهندسی برای مقاصد تمرینی درشهرها آزمایش می شوند .

اتومبیل های فردا (2020)نیازی به سوخت گیری مجدد ومستقل نخواهند داشت . شرکت بی ام وی اخیرا در یک سری از اتومبیل های مبتنی بر انرژی برق دامنه نگرانی حاصل از قطع برق در این اتومبیل ها را بطور آزمایشی محک زد . که مشخص شد در اتومبیل جدید وکوچک برقی ، ساخت این شرکت در هر 100 مایل 2 الی 3 نوبت (و نه 5 یا 6 نوبت) نیاز به شارژ دارد . که بهره برداران بسرعت خود را هم با فشارهای مرتبط وهم با سودهای حاصله سازگار خواهند کرد . مقد مات سوخت گیری ( شارژ الکتریکی) اتومبیل ها دردهه آینده مستلزم آماده شدن زیرساخت های مناسب دنیای مجازی برای حل مسائل مربوط در مناطق شهری است . شهرهایی نظیر سان فرانسیکو ،  پورتلند ، پاریس ، مادرید ، بارسلونا  در استقرار شبکه ایستگاه های سوخت گیری ( شارژ الکتریکی) اتومبیل ها پیشتاز خواهند بود. واخذ شماره پلاک برای انواع مدل های خودرومنوط به این خواهد بود که قادر باشند عموما باندازه 110 ولت  شارژ شوند.

   + مهندس فریدون دشتی ; ۸:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٩/۱٠/٢٠
comment نظرات ()