مدیریت صنایع و بهره وری

قابلیت یادگیری

در مرسدس اسپورت یوتیلیتی ، پنج درجه سرعت وجود دارد که تبدیل آن ها به یکدیگر " متناسب با راننده " انجام می شود . به این معنی که خودرو به طور خودکار سرعت و شرایط حرکت را متناسب با عادت های راننده تغییر می دهد . این قابلیت چیزی بسیار  فراتر از مقوله " قابل برنامه ریزی " نظیر صندلی های قابل تنظیم هشت وضعیتی ؛ است ، زیرا خود پیشنهاد – و نه مالک آن – به تنظیم موقعیت می پردازد . این توانایی همچنین چیزی فراتر از صرف داشتن حافظه است ، زیرا بر طبق شناخت الگوی عملیاتی فعال و جاری ؛ عمل می کند .

آیا تا کنون پیش آمده که صادر کننده کارت اعتباری شما تلفن بزند و در مورد یکی از معاملات اخیر شما پرس و جو کند ؟ این کار در حالت صحیح خود زمانی انجام می شود که معامله اخیر شما با الگوی معاملاتی برقرار شده توسط شما انطباق نداشته باشد . در این صورت ، نرم افزار صادرکننده کارت اعتباری عادت های شما را یاد گرفته و هر گونه انحراف از آن را تشخیص می دهد .

سفارشی سازی یک پدیده دوران ابهام است که در حال گسترش می باشد . به زودی مقوله " یک کالا یا خدمت خاص برای همه سلیقه ها و اندازه ها " به تاریخ خواهد پیوست . و هر پیشنهادی مختص یک نفر تهیه و عرضه خواهد شد .

 

   + مهندس فریدون دشتی ; ٧:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/۱۱/۱۳
comment نظرات ()