مدیریت صنایع و بهره وری

توجه به اهداف

یکی از دلایل عدم کارایی در حوزه ی بسیاری از مدیران این است که آنها روی مسائل بسیار جزیی تکیه می کنند . همچنین اگر از هزاران مدیر بخواهید که داستان مورد علاقه ی خود را در باره ی موفقیت تعریف کنند . به طور تقریبی تمام آنها توضیح خواهند داد که از یک مانع یا یک محیط نامناسب به عنوان وسیله ای برای رسیدن به یک هدف مطلوب استفاده کرده اند . مدیران خلاق و افرادی که اشتباه مهلک تمرکز روی مشکلات را انجام می دهند -. وقتی با مانعی روبرو می شوند -. طرز فکر جداگانه ای دارند . مدیری که زمینه ی شکست و ناتوانی را دارد -. وقتی برای رسیدن به موفقیت به مانعی برمی خورد از خود سئوال می کند چه می شود ؟ اگر من شکست بخورم چه اتفاقی می افتد ؟ اگر ما نتوانیم به میزان سودی که می خواهی برسیم چه باید بکنیم ؟ .
از طرف دیگر -. یک مدیر خلاق از خود می پرسد : چگونه ؟ چگونه می توانم از این موقعیت یا شرایط به نفع خودم بهره برداری نمایم ؟ به کاربردن زیاد سئوال " چگونه " -. موفقیت را به دنبال
دارد و آن هدف تحقق خواهد پذیرفت .
نیاز به خلاقیت در تمام بخش های شغلی قابل مشاهده است . مدیریت الزاما یک شیوه ی تفکر است نه یک حرفه ی عملی . حیات یک تشکیلات به ایده ها و تفکر خلاق آن بستگی دارد در واقع مدیرانی که موفق هستند -. نه تنها یاد می گیرند که از محیط به عنوان وسیله ای برای رسیدن به هدف خود سود ببرند -. بلکه به افراد خود می آموزند که از این فکر خلاق استفاده نمایند .

   + مهندس فریدون دشتی ; ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٢/۱/۱٧
comment نظرات ()